info@designomm.com
Telefon: +90 555 880 16 02
İstanbul / TÜRKİYE

Konsept Danışmanlık

Konsept Danışmanlık

Designom firması olarak, Kurumsal kimlik edinmek isteyen müşterilerimize özel Konsept Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Konsept Danışmanlık Hizmetimize “Satacağınız ürün ya da ürünler nelerdir veya hizmet verilecek ise verilecek olan hizmet nedir” gibi sorular ile başlarız.

Kurumsal Kimlik Hizmetimiz;

 • Kurumsal Kimlik
 • Marka Çalışması
 • Lokasyon
 • Ürün – Hizmet Seçimi
 • Menü – Broşür – Katalog Oluşturulması
 • İç Mimari ve Çevre Tasarımı & Dekorasyon
 • İşletme ve Hizmet Anlayışı

 

Kurumsal Kimlik ve Marka Çalışması

İsim en önemli kimliktir!

Marka ismi belirlenirken, kurumsal kimliğin marka ismi ile bütünleşmiş olmasına dikkat eder ve belirlenen bütçeye göre kamuoyu yoklaması ve anket çalışması yaparız. Bir bütün olarak oluşturulan Konseptin, uzun vadeli hizmet ya da satışlar ve oluşturulacak marka kültürünün ilk adımını sayılan marka ismini bularak işe başlarız.

Markanıza uygun isim bulduktan sonra atılacak adımlar ise:

 • Logonuzun tasarımı
 • Marka tescil ve patent işlemleri
 • İnternet domain adresinizin alınması
 • Web sitenizin tasarımı
 • Sosyal medya hesaplarınızın açılması ve kontrolü
 • Personel kıyafetlerinizin tasarlanması
 • Menü – Broşür – Katalog görsellerinizin oluşturulması ve basımı (Basılı ve Dijital)
 • Diğer bütün görsel materyallerinizin hazırlanması

 

Lokasyon

Firmamız sizin için doğru lokasyonu nasıl belirler?

Belirlenen Marka İsminden sonra ilk adım, satış politikası ya da hizmet türüne göre en doğru yerde lokasyon belirlemektir. Bu belirlenecek lokasyon ilk şube-dükkan-mağaza-showroom-kafe, ofis ya da herhangi bir işletme türü olabilir, hangisi olursa olsun ona uygun olarak lokasyon belirlemeye başlanır.

En doğru lokasyonu belirlerken firmamızca değerlendirilen kriterlere örnek olarak; insanların giyimi, taşıdıkları alışveriş poşetleri, bindikleri otomobiller, yeme içme mekanların da harcadıkları zaman, belirlenen lokasyonda ki insan sirkülasyonu, saatlik insan geçiş verileri, insanların gelir durumları, toplu taşıma güzergahı vb. gibi daha bir çok unsuru örnek gösterebiliriz.

Satış ve ya Hizmet türüne göre, firma yetkililerimizce bölgesel ve yerel araştırmalar yapılır. Hitap edilecek sektör ve yerel yada bölgesel kitle araştırmaları tamamlandıktan sonra, elde edilen veriler, lokasyonlar için gelir-harcama grafikleri aylık olarak analitik sunum verilerine dönüştürülür. Elde edilen toplum harcama grafikleri değerlendirilerek en doğru lokasyon belirlenmiş olur. (Lokasyon belirleme hizmetimiz saat:12.00 ile 24:00 arası gerçekleştirilir ve bir ay boyunca haftanın yedi günü devam eder.) Analitik veriler hafta bazlı olarak marka sahibi ya da kurum ile paylaşılarak duruma göre bölge ya da lokasyon değiştirilerek en doğru verilere ulaşana kadar süreç devam eder.

Lokasyon belirlenerek firmamıza başvuru yapmanız dahilinde ise;

Konsept danışmanlığı hizmetimiz, belirlediğiniz lokasyonu haftalık olarak gözetleyerek sizin doğru seçimde bulunduğunuzu ya da bulunmadığınızı teyit ederek başlar.

Ekiplerimiz belirlenen lokasyonu detaylı inceleyip analiz sonuçlarını teyit ettikten sonra ise firma ya da mekana gerekli tüm alt yapı ve evrak işlerini tamamlar. Gerekli durumlarda işletme ruhsatı başvurularını tamamlar ve bu süreçleri kolaylaştırma adına tüm girişimlerde bulunur. Satış veya Hizmet Politikanıza uygun beklentilerinizi karşılama adına belirlenen süre zarfı içerisinde tüm Konsept Danışmanlık adımlarının, kurumsal kimlik, marka ve lokasyon unsurlarını tamamlar.

 

Ürün – Hizmet Belirleme

Kurumsal kimlik, marka ve lokasyon çalışmaları hali hazırda tamamlanmış ve satış yapılacak en doğru ürün ya da hizmet belirleme aşamasına gelindiğinde;

Öncelikli olarak rakip firmalardan sıyrılarak markayı ön plana çıkaracak ürün ya da hizmet belirlenir. Bu en önemli kriterdir ve o markaya, kurumsal kimlik ve kazanç sağlama adına en çok yardım edecek olan unsurdur.

Bu süreç içerisinde, daha ince ayrıntılara da yer verilir. Bu ayrıntılar markanın satış ya da hizmet politikasına uygun olarak; personel eğitimi, kurumsal kimlik ve marka değerlerinin tanıtımı ve entegrasyonu, günlük işletme reklam politikası ve personelin bu unsurdaki önemi, ürün – hizmet gruplandırmaları, görünmeyen arka plan aktiviteleri ve bunların işletmeye yansıyacak olumlu ya da olumsuz sonuçları, motivasyon aktiviteleri vb. gibi bir çok ince ayrıntı daha bu süreçte konsept tasarım hizmeti dahilinde sunulmaktadır.

 

İç Mimari ve Çevre Tasarımı & Dekorasyon

Bireysel veya Kurumsal Marka kimliğinin en önemli unsuru işletmenizin görünüşüdür. İşletmelerin görünümleri birçok açıdan satış – hizmet politikalarını lanse eder. Hemen her sektörün gözünü korkutan bu süreç, aslında en cesur davranılması gereken süreçtir. Çünkü bu süreçte sarf edilen her emek, bundan önceki ve sonraki tüm süreçlerin aynası niteliğindedir. Bu süreçten önceki tüm süreçlere her ne kadar özen gösterilirse gösterilsin, görünüş ve konsept yoksunu bir işletme uzun vadede başarıyı elde etmekte zorluk yaşayacaktır.

İç Mimari ve Çevre Tasarımının projelendirilmesi ve hayata geçirilmesi;

Konsept Danışmanlık Hizmetimiz dahilinde bu hizmetimizi alıyor iseniz, artık işiniz daha kolay olacak ve diğer işletmelerden daha profesyonel ellerde basite indirgenerek süreç tamamlanacaktır. Bu süreç, artık sizin için bir problem olmaktan çıkarak, keyif almanıza ve arkanıza yaslanıp ileriyi düşünmenize olanak sağlayacaktır.

Bu süreçte sunulan hizmetlerimiz ise;

 • Ön Planlama
 • Keşif
 • Alt Yapı ve Üst Yapı Kontrolü
 • Rölöve Alımı ve Ham Çizim Yapımı
 • Konsept Tasarımı
 • Marka Tabela ve Dış Cephe Tasarımları
 • Projelendirmeler:

           1.Projelendirme - 2 Boyutlu Teknik Çizimler

           2.Projelendirme - 2 Boyutlu Proje Detay Çizimleri

           3.Projelendirme - 2 Boyutlu İmalat Detay Projeleri

           4.Projelendirme - 2 Boyutlu Mekanik Proje

           5.Projelendirme - 2 Boyutlu Elektrik Projesi

           6.Projelendirme - 2 ve 3 Boyutlu İklimlendirme Projesi

           7.Projelendirme - 3 Boyutlu Görsel (Render) Sunumları

           8.Projelendirme - 3 Boyutlu İmalat Görsel Sunumları

           9.Projelendirme - 3 Boyutlu Materyal ve Detay Sunumları

          10.Projelendirme - 2 ve 3 Boyutlu Çevre Tasarımı Görsel Sunumları

          11.Projelendirme - Dekorasyon Görsel Sunumları

          12.Projelendirme - 3 Boyutlu Aydınlatma Görsel Sunumları

 • Satın Alınan Ürünlerin evrak işleri ile garanti sürelerinin dosyalanması ve çizelgelenmesi
 • Şantiye Kurulumu ve İmalat Aşaması
 • Detaylı Temizlik Hizmeti
 • Çevre ve Dekorasyonun Tamamlanması

 

İşletme Satış - Hizmet Planlama

Markanız bu son süreçte açılış aşaması için hazırlanır. Kurumsal ya da Bireysel İşletme alt yapınız bu sürece kadar tamamlanmış olur. Ayıracağınız bütçeye göre bu süreçte reklam faaliyetlerinizde gerçekleştirilir. Firmamızın kontrolü dahilinde atacağınız adımlar belirlenmiş, lanse edeceğiniz kimlik hazırlanmış ve görünüşünüz markanızı yansıtır hale getirildikten sonra tüm alt yapısı tamamlanmış işletme artık size ve yönetiminize teslim edilir. 

Oluşturulan tüm bu alt yapı faaliyetlerinin devamlılığının sağlanması için işletme personeliniz için açılış öncesi ve sonrası iş başı dönemleri için marka eğitimi verilir. Düzenlenen Marka tanıtım toplantısı ile tüm personelinize, kendilerini ve temsil ettikleri markanızı sürdürülebilir marka kültürü ile harmanlayarak işlerini nasıl yapacakları anlatılır. İşletme açılışınızdan itibaren firmanızı incelemelere aylık periyotlar halinde devam edilir. Bu süreç siz dilediğiniz sürece devam eder. Bu süreçte mikro düzeyden makro düzeye işletmenizi grafik veriler ile analiz ederek yatırımınızın karşılığını almanıza ve mümkün olan en kısa sürede yatırımınızı kâra dönüştürmenize yardımcı oluruz.

İşletme türüne göre hizmet veya ürün satış politikası çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz denetimler şunları kapsar;

En çok satılan ürün / En çok sunulan hizmet

En az satılan ürün / En az sunulan hizmet

Talep görmeyen ürün / Talep görmeyen hizmet

Personel Performans Değerlendirmesi

Temizlik-Koku-Hijyen Denetimi

Müşteri Şikayetlerinin İncelenmesi

Müşteri Geri Dönüşleri

Satış/Hizmet Yoğunluğu Saat/Gün

Ortalama Günlük Satış/Hizmet Rakamları

Muhasebe Defteri Kontrolü

Stok-Tedarik Süreçlerinin Verimliliği

Aylık Ciro Kontrolü

Aylık Harcama Kontrolü

Tüketim Grafiği Hazırlanması

Tasarruf Planlaması Hazırlanması

 

 

 

 

 

Konsept Danışmanlık